O webu

Myšlenka začít psát blog Máma pediatr vznikla brzy po narození mé první dcery. Jako každá máma jsem chtěla pro své dítě to nejlepší. Bylo nutné sloučit mateřskou intuici a zkušenosti z mé pediatrické praxe. Někdy byla shoda hned, jindy jsem pohled na danou situaci musela trochu přehodnotit. Má dcera mi dala další zkušenosti, díky kterým v budoucnu jistě zvládnu poradit maminkách mojich malých pacientů ještě lépe. A tak jsem se rozhodla se podělit se o zkušenosti, ale i běžný život maminky pediatričky.

Jako máma pediatr to mám výhodu v tom, že s mnohými problémy mám zkušenost z praxe. Nevýhodou však je, že všichni očekávají, že všechno vím a se vším si poradím. Jenže jedna věc je dát rady teoreticky a jiná je uvést do praxe.

Na blog budu psát o tom, co prožívám s dcerou, ale i sama za sebe. Najdete tu tipy na činnosti a věci, co se mi/nám osvědčily. Dočtete se, jaké to je, když přesně víte, co všechno se může vašemu dítěti stát. A jak se vypořádávám s tím, že jsem v první řadě máma a pak až doktorka. Budu psát články nejen o obecných problémech, jako je zvládání horečky, ale i o situacích, co se nám přihodily. Doufám, že se Vám můj blog bude bavit.